Letní volejbalové soustředění Dobruška 2023

Pro čtyři družstva našeho oddílu - U22, U18, U16 a U14 se od neděle 20. do soboty 26. srpna konalo sportovní soustředění v Dobrušce. Ve zdejším sportovním areálu nám byly vždy vytvořeny výborné podmínky a stejně tak tomu bylo i letos.

Děvčata makala, zranění se nám vyhýbala, snad jen toho sluníča bylo přespříliš. Změnami v programu kvůli horku jsme ale vše přežili bez úpalů a úžehů, holky předváděly svou dobrou fyzičku (Cooper - 2.500 metrů, přeskok přes překážku 115 cm nebo 171 přeskoků přes švihadlo za minutu), ve středu došlo na relaxační odpoledne v bazénu a na beachi, a stihli jsme i rozbory u videa a společenské hry.

Adsolvovali jsme 13 tréninkových jednotek a naučili jsme se herní systém s jednou nahrávačkou, který hrají dobrá družstva, mezi která chceme v následující sezóně patřit. V sobotu (poslední den soustředění) se pak družstva U18 a U22 zúčastnila turnaje v Česticích, kam holky sice odjížděly značně unavené po celotýdenní dřině, nicméně zaslouží uznání za to, jak k zápasům na turnaji přistoupily a jaký volejbal dokázaly předvádět na - jejich neoblíbeném povrchu - antuce.

Soustředění se zúčastnilo 39 děvčat, o která se staralo osm trenérů. Díky za úspěšný průběh tak patří celému trenérskému týmu - Vladimíru Bergmanovi, Dagmar Čechové, Volodymyru Domninovi, Veronice Gřonkové, Petře Kholové, Michalu Kubínovi, Andee Pospíšilové a Haně Svobodové

Soustředění bylo spolufinancováno z grantu města Hradec Králové na sportovní činnost mládeže, a z programu Můj klub od Národní sportovní agentury.

Odkaz na fotky ze soustředění: volejbal-pouchov/album/dobruska-2023

Odkaz na fotky z turnaje v Česticích: volejbal-pouchov/album/cestice-2023