Moderní gymnastky mají za sebou vrchol sezóny

Konec května byl pro MG velmi důležitý a plný očekávání...

Mistrovství České republiky

Jako první se na svůj vrchol sezóny připravovala Adélka Barešová a Vaneska Kramárová ve své kategorii Nadějí mladších B. Závod se konal v rodném městě (Hradci Králové) 20.5..

Za vydatné fanouškovské podpory svých oddílových kolegyň a členů rodiny se nejprve představily v sestavě bez náčiní a se švihadlem. Obě zacvičily krásné sestavy bez náčiní, ale ve švihadle chybovaly, přeci jen je to úplně jiný závod než pohárová soutěž, jsou zde nejlepší z nejlepších a nervozita pracovala.
Přesto ze startovního pole 39 závodnic postupovala Adélka ze 7. pozice a Vaneska z 8. do 20-členného finále, kde se cvičilo ještě s obručí. Adélce se obruč povedla a udržela si v celkovém hodnocení krásné 7.místo, Vaneska po 2 pádech obruče nakonec skončila 18.. Veliká gratulace oběma děvčatům!
foto z Hradce

28.5.2023 nastal vrchol sezóny a poslední letošní MČR pro naše dvě NADĚJE STARŠÍ A ročníku 2011 a 2012 Amélku Vachkovou a Adinku Jakubcovou. Obě děvčata závodí v nejvyšší možné kategorii, které lze v ČR dosáhnout. Na tento den se holky se svou trenérkou Natálie Kadlečková připravovaly velmi pilně a mají od nás velkou pochvalu. Pokora k celému závodu byla veliká a tak chybky se dostavily, ale i to nás posiluje a motivuje jít dál a dál . Byly to nervy až do poslední chvíle. Holky předvedly čtyřboj, kde ukázaly své sestavy s míčem, kužely, obručí a stuhou. Adi a Ami se nominovaly z Východočeské oblasti mezi 41 TOP gymnastek z celé ČR . Adinka byla bohužel po zranění, tak forma nebyla úplná a v tak silné konkurenci si odváží 39.místo. Amélka si odváží skvělé 11. místo a ve své kategorii byla v TOP 10, obsadila krásné 6. místo.
foto z Prahy

Zakončení celé sezony bylo 4.6.2023, kdy naše dvě svěřenkyně Ami a Adi odjely na víkendové soustředění do Vyškova, kde společně s reprezentačním družstvem nadějí ČR předvedly v neděli své exhibiční vystoupení na Grand Prix Brno.
foto z Brna

(mv)