Máte doma ratolest ve věku 2-4 let a máte chuť s ní pravidelně rozvíjet základy pohybové gramotnosti? Pak se přihlaste do cvičení rodičů a dětí - cvičíme každý čtvrtek od 17.00-18.00 hod.. Pro trochu starší 4-6 leté děti nabízíme každé pondělí od 17.00-18.00 hod. cvičení předškoláků.či možnost začít chodit do oddílu moderní gymnastiky. Pohybové hry jsou určeny pro školáky z 1.-4. třídy a cvičíme každé pondělí od 18.00-19.00 hod.

Kategorie U16+U18+U20 mají za sebou volejbalové soustředění Dobruška 24

V termínu 18.8.-24.8. absolvovala naše volejbalová družstva U16, U18 a U20 své předsezónní soustředění (již tradičně) v Dobrušce. O 38 dívek se během 11 tréninkových jednotek staralo (až) 7 trenérů. Nechyběly hodiny teorie, taktiky, regenerace a kompenzačních cvičení.

foto z Dobrušky

Po nedělním fasování triček barvy "warm red", o kterých některá děvčata prohlásila, že jsou růžová, některá tam viděla oranžovou barvu a některá zelenou, jsme se v pondělí a úterý naplno pustili do tréninků, abychom si středeční odpoledne strávené na Dobrušském koupališti zasloužili. Ještě předtím si holky poměřily své síly a schopnosti při testování, kdy jsme opět zaznamenali slušné výkony v hodu medikem (skoro 16 metrů), hloubce předklonu (skoro 30 centimetrů), K-testu (pod 10,5 sekund). Jen ten vertikální výskok zaostává, nad 280 cm se dostala jediná Sofča, a to je na volejbalistky málo.

Celkové výsledky testování (heslo=nejlepší výkon ve skoku do dálky - Terka Součková)

Čtvrtek se již nesl ve znamení příprav děvčat na pátečního Coopera a trenérů na zápas proti Pouchovské reprezentaci.

V pátek potom proběhlo vše podle plánu - tři děvčata uběhla 6 a více koleček, dalším chybělo málo. A trenéři vyhráli.

Děkujeme maminkám, které něco upekly a zpestřily nám tak pondělní a úterní snídaně. Děkujeme tatínkům - jmenovitě P. Martinec a p. Jakl - za aktivní pomoc na trénincích. Děkujeme Hance (MUDr.) za péči o bolavé svaly, naraženiny, hmyzí bodnutí a puchýře. Přejeme Sophii (ale i Emče, Týně, Anet), ať se co nejdříve v pořádku vrátí do tréninkového procesu.

Děkujeme městu Dobruška (p. Jirák) za poskytnutí super prostředí pro náš pobyt. Děkujeme SPŠelit (p. Pohl) za umožnění trénování v hale školy. Děkujeme místnímu házenkářskému klubu za poskytnutí tréninkových prostor (kdyby holky nehrály volejbal, hrají českou házenou). Děkujeme paní Blažkové za výborné obědy a večeře (ať žije slepice na paprice).

Děkujeme městu Hradec Králové, které přispívá na pravidelnou sportovní činnost mládeže našeho klubu. Děkujeme Národní sportovní agentuře (program Můj klub) za příspěvek na uspořádání našeho soustředění.

Honza & Michal & Vláďa & Vladimír

Odkaz na fotky: rajce.idnes.cz/soustredeni-dobruska-2024

Volejbalová Lupenice - 59. ročník

Jedenáct unavených děvčat společně se třemi ještě více unavenými trenéry si soustředění "protáhlo" o nedělní účast v Lupenici. Na tento krásný turnaj se do kategorie dorostenek přihlásilo 11 týmů. A Pouchovské holky si nakonec odvážejí bronzové medaile. :-)

Naše hra odpovídala předcházejícím sedmi náročným dnům. Přesto holky zaslouží pochvalu za snahu, předvedenou hru i dosažené výsledky. Doufám, že takto strávené neděle nakonec žádná nelitovala.

diplom z Lupenice